I-TEC - vše, co můžete k počitači potřebovat

I-TEC - kompletní portfolio příslušenství pro notebooky a stolní počítače - externí rámečky, video a audio adaptéry, čtečky, napájení atd.

HOME ›› NB / PC DOPLŇKY ›› VIDEOADAPTÉRY ›› USB VIDEOADAPTÉRY

i-tec USB 3.0 4K Ultra HD Display Adapter – 1x HDMI 4K Ultra HD 3840x2160 px, externí grafická karta

P/N:
U3HDMI4K
EAN:
8595611700996
ADVANCE Series je nejvyšší řada příslušenství i-tec, která vám umožní využívat špičkové technologie produktů v moderním designu a exkluzivním balení.

Tento adaptér Vám umožní připojit k Vašemu počítači další HDMI monitor s 4K Ultra HD rozlišením až 3840 x 2160 pixelů přes USB port. S čtyřnásobkem pixelů poskytují 4K monitory mnohem větší prostor pro práci s více aplikačními okny otevřenými vedle sebe.
Vhodné pro projektanty, grafiky, hráče a další uživatele, kteří pracují s více obrazovkami současně. Pomocí režimů „Rozšířit“ a „Zrcadlit“ můžete například pracovat s aplikacemi přes dva monitory (např. široké tabulky), na jednom monitoru pracovat a na druhém vyhledávat informace na internetu, srovnávat více dokumentů současně bez neustálého „překlikávání“ mezi otevřenými okny, zobrazit panoramatické obrázky přes dva monitory, sledovat grafy a aktuální data ve stejný okamžik, předvádět několik prezentací najednou bez nutnosti mít další počítač apod.
Díky funkci Plug & Play adaptér velmi jednoduše připojíte do USB 3.0 portu počítače a nemusíte složitě instalovat interní grafickou kartu. Adaptér je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0, ale výkon bude pravděpodobně neuspokojivý. Po instalaci ovladače je možné monitory okamžitě využívat, bez nutnosti restartovat počítač. Celkově je možné připojit k jednomu počítači až 6 monitorů a pro každý je potřeba jeden adaptér.

Při upgradu na Windows 10 postupujte podle pokynů zde.

V případě problémů s instalací, technických potíží nebo nesprávné funkčnosti zařízení si nejprve ověřte možné řešení v záložce FAQ.
 • Adaptér umožňuje připojit další HDMI monitor s rozlišením až 3840x2160 (4K Ultra HD) k notebooku / tabletu / PC. Celkově je možné připojit až 6 monitorů a pro každý je potřeba jeden adaptér.
 • Výstup: HDMI dle spec. 1.4. Podporuje rozlišení až 3840x2160 @ 30Hz a 3440x1440 @ 50Hz. Rozlišení 2560x1600, 2560x1440 a nižší pracuje při obnovovací frekvenci 60 Hz.
 • Umožňuje přenášet video i stereo zvuk přes USB a HDMI kabel.
 • Snadné připojení pomocí funkce Plug & Play přes USB 3.0 port (5 Gbps). Adaptér je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0, ale výkon bude pravděpodobně neuspokojivý.
 • Režimy: Rozšířit, Zrcadlit a Primární monitor
 • Adaptér je napájen ze sběrnice USB (není potřeba napájecí adaptér).
 • Podpora OS Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, Mac OS X 10.10 a vyšší. Linux Ubuntu 14.04, Android 5 (Lollipop) a vyšší. Adaptér nedoporučujeme pro 3D hry.
 • Rozměry produktu 75 x 44 x 14 mm
 • Hmotnost produktu 36 g
 • Rozměry balení 220 x 157 x 45 mm
 • Hmotnost balení 156 g

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
Operační systém: Win 7 32/64bit, Win 8 32/64bit, Win 8.1 32/64bit, Win 10 32/64bit, MacOS X 10.10 a vyšší

Pro běžnou práci na více monitorech
 • Procesor: Intel Core i5 2+GHz / AMD Trinity nebo lepší
 • Paměť RAM: 4GB
 • Grafický procesor: Intel HD 4000, ATI Radeon HD7xxx, NVidia GeForce 5xxM nebo lepší
 • Port USB 2.0 / doporučujeme však USB 3.0

Pro přehrávání videa
 • Procesor: Intel Core i7 2+GHz / AMD Richland A10-575x / AMD Kaveri A10-7400P nebo lepší
 • Paměť RAM: 8GB
 • Grafický procesor: Intel HD 4000, ATI Radeon HD 8650, NVidia GeForce 7xxM nebo lepší
 • Port USB 3.0

Pro přehrávání UHD 4K videa musí být počítač schopen toto video dekódovat svým grafickým procesorem. Zejména u méně výkonných přenosných počítačů platí, že mohou zvládat přehrávání 4K videa, ale výsledek není ideální (přerušování, trhání videa).

OBSAH BALENÍ
 • USB 3.0 4K Ultra HD Display Adapter
 • USB 3.0 kabel (60 cm) – pro připojení k PC / notebooku, jeden konec konektor typ A - Male, druhý konec typ Micro USB 3.0 - Female
 • CD s ovladači a manuálem
 • Quick Start

Nejnovější ovladače ke stažení naleznete vždy zde.

Možné problémy a jejich řešení po upgradu nebo instalaci Windows 10 nejdete zde.

Důležité – pokyny pro instalaci v operačním systému Windows 10 najdete zde.
Důležité – pokyny pro instalaci v operačním systému Windows 8.1 najdete zde.


Otázka: Svůj MacBook jsem si aktualizoval na HighSierra ve verzi 10.13.1 a v módu zrcadlení (Mirror Mode) mi přestal fungovat interní monitor. Co mám dělat?
Odpověď:  Jedná se o problém mezi ovladačem DisplayLink a kompatibilitou současné verze MacOS. Apple již byl požádán o opravu této chyby. V mezidobí můžete použít následující dočasné řešení:
http://support.displaylink.com/knowledgebase/articles/1812676-macos-high-sierra-mirror-issues
Tato procedura vrátí nastavení obrazovky ze “zrcadlo” (Mirror) na “rozšířit” (Extend). Nicméně, mód “Zrcadlo” (Mirror), do doby, než bude ze strany Apple opraven, nebude funkční.

 

Otázka: Nefunguje mi Display Port port po připojení k mému MacBooku ani po instalaci Display Link ovladačů.

Odpověď: Po udate 10.13 (High Sierra) Apple přidal bezpečnostní prvek který blokuje automatickou instalaci ovladačů Display Link. Pro správnou funkci je třeba povolit výjimku pro Display Link Corp, v Nastavení zabezpečení vašeho MacBooku. Podrobný návod naleznete zde: http://support.displaylink.com/knowledgebase/articles/1188004-macos-high-sierra-video-functionality-not-enabled

 

Otázka: Můžu použít redukci k převedení signálu z HDMI/Display Port na VGA/DVI port?
Odpověď: Nedoporučeujeme používat převodníky z Digitálního signálu (HDMI/Display Port) na Analogový (VGA/DVI) z důvodu technologického omezení Analogových Portů (jejich nízká propustnost), tyto převodníky nemusí být 100% funkční.

 

Otázka: Nefungují mi hry na OS Windows s nainstalovaným softwarem Display Link.
Odpověď: Některé hry mají problém se spuštěním v režimu celé obrazovky nebo při použití více monitorů. Možné řešení naleznete zde.

Otázka: Při zavření víka dochází k uspání notebooku. Jak mám nastavit, aby k tomu nedocházelo?
Odpověď: Otevřete „Ovládací Panely“ a dále nastavte „Možnosti napájení“ – „Nastavení pro zavření víka“ – „Při zavření víka“ – „Neprovádět žádnou akci“.

Otázka: Po aktualizaci ovladačů v Mac OS nefungují grafické výstupy.
Odpověď: Doporučujeme vždy odinstalovat předchozí ovladače, a až poté provést instalaci nových.

Otázka: Jaké požadavky jsou na primární grafické karty pro použití s DisplayLink chipsety v i-tec grafických adaptérech a dokovacích stanicích?
Odpověď: DisplayLink grafické chipsety jsou sekundární (další) grafické karty v PC. Pro svou činnost potřebují mít nainstalovanou primární grafickou kartu. Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 a pozdější: V těchto operačních systémech DisplayLink grafický ovladač pracuje jen v závislosti na primárních grafických kartách: Intel, NVidia, ATI/AMD, VIA. Neumí pracovat se SiS nebo Matrox grafickými kartami. Také by nemusel pracovat, jestliže je v OS nainstalováno více grafických karet. DisplayLink také nepodporuje ATI crossfire nebo NVidia SLI konfiguraci. Podporuje NVidia GeForce Go 6/7 serie do verze v6.2.

Otázka: Po instalaci Windows 8.1 přestalo zařízení fungovat. Na Windows 8 fungovalo bez problémů.
Odpověď: Nainstalujte si prosím nejnovější ovladače z našich webových stránek, které naleznete u produktů v záložce „Download“. Windows 8.1 jsou podporovány od verze DisplayLink 7.4.

Otázka: Po instalaci Mac OS X 10.10 Yosemite přestalo zařízení fungovat.
Odpověď: Nainstalujte si prosím nejnovější ovladače z našich webových stránek, které naleznete u produktů v záložce „Download“. Mac OS X 10.10 Yosemite je podporován od verze DisplayLink 2.3.

Otázka: Používám Mac OS X a nefunguje audio výstup.
Odpověď: Ovladače pro Mac OS X v současné době podporují audio od verze 10.10.x Yosemmite a vyšší, pokud je zařízení připojeno do USB 3.0 portu. Audio je možné také využívat při zapojení do USB 2.0 portu.

Otázka: Mám problém s detekcí adaptéru v USB 3.0 portu svého notebooku / PC.
Odpověď: Problém může být v zastaralých ovladačích pro USB 3.0 port ve Vašem notebooku / PC. Prosím, přečtěte si popis a stáhněte si nejnovější ovladače pro USB 3.0 chipset ve Vašem notebooku / PC a instalujte podle uvedených instrukcí. Ovladače jsou ke stažení zde.

Otázka: Jak správně nainstalovat adaptér v OS Windows?
Odpověď: Nepřipojujte adaptér do USB portu ve Vašem notebooku / PC, dokud nenainstalujete ovladače. Je nutno nainstalovat aktuální ovladače od DisplayLinku (pro interní chipset DL-5500), které jsou ke stažení zde. Po instalaci ovladačů a po připojení adaptéru do USB portu Vašeho notebooku / PC se doinstalují ovladače automaticky. Ovládací utilita se aktivuje až po připojení monitoru.

Otázka: Jsou dostupné ovladače Windows 8 / 8.1 32/64 bit pro adaptér?
Odpověď: Ano, aktuální ovladače od DisplayLinku (pro interní chipset DL-5500) jsou ke stažení zde. Nepřipojujte adaptér, dokud nenainstalujete tyto ovladače. Po instalaci ovladačů a připojení adaptéru do USB portu Vašeho notebooku / PC se doinstalují ovladače automaticky. Ovládací utilita se aktivuje až po připojení monitoru.

Otázka: Nelze dosáhnout maximálního rozlišení na monitoru.
Odpověď: Instalujte nejnovější ovladače pro interní grafickou kartu nebo použijte starší verzi softwaru od DisplayLinku 7.7.M3: http://www.displaylink.com/downloads. 4K / UHD výstup potřebuje kompatibilní 4K / UHD monitor (při použití převodníku DP to HDMI 1.3 a nižší se nastaví rozlišení jen na 2048x1152 ve většině případů).

Otázka: Mohu získat podrobnější informace o problémech s adaptérem?
Odpověď: Jistě, užitečné informace naleznete na stránkách DisplayLinku v záložce FAQ nebo se můžete obrátit na naši technickou podporu.

 

webmaster: i-Pages - www.i-pages.cz © Copyright - i-tec Technologies s.r.o., Teslova 2, 702 00 Ostrava, tel.: +420 596 637 130

Soubory cookies nám pomáhají zajišťovat co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Dalším používáním webu s jejich využíváním automaticky souhlasíte. Podrobnosti v kategorii Firemní informace.